Dom znalazła między innymi Goplana (szesnastoletnia suczka, która przez dwanaście lat pozostawała bezdomna), Opera, Latte czy Terka.

Goplana

Opera

Latte

 

 

Udało się ocalić dwa z czterech szczeniaków chorych na parwowirozę – Reję i Hadesa.

 

 

Pod naszą opiekę trafił m.in. pies Kuba, odebrany na podstawie prawomocnego wyroku, który zapadł na skutek znęcania się nad jego mamą, Śnieżką. Śnieżce, niestety, nie udało się przeżyć.

 

 

Zapadł wyrok w sprawie Kropki, która została brutalnie pobita (stwierdzono rozległe wieloodłamowe złamania kości czaszki oraz uraz mózgu i móżdżku), a następnie powieszona. Znała swojego oprawcę – mieszkała z nim pod jednym dachem.

W dniu 21.03.2019 roku Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił w całości wyrok I Instancji, tj. Sądu rejonowego w Moragu i przekazał do ponownego rozpatrzenia.
Apelację od wyroku wnieśli Prokurator, obrońca oskarżonego i nasza Fundacja jako oskarżyciel posiłkowy i pokrzywdzony. Mamy nadzieję na wyższy wyrok!

Przypomnijmy, że w nieustalonym dniu od 22 lutego do 12 marca 2018 roku w miejscowości Nowy Dwór, gm.Morąg, woj.warmińsko-mazurskie, działając ze szczególnym okrucieństwem oskarżony Jarosław Ż. dokonał uśmiercenia psa rasy mieszanej poprzez jego powieszenie.
Za co otrzymał wyrok w I Instancji:
-10 m-cy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata z dozorem kuratora,
-1000 zł nawiązki na Fundację AFN,
-zakaz posiadania psów na okres 5 lat

Zdjęcie psa podobnego do Kropki, zdjęcia ze znalezienia ciała Kropki są bardzo drastyczne

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *