Pani zwierzęta kochała od zawsze. Pomocy żadnemu nie odmówiła. Każde istnienie do domu przygarniała, zawsze znalazło się miejsce. A jak się wyleczy i pomoże to przecież dom znaleźć miała, taki prawdziwy. Tyle, że żaden nie był dość dobry, a zwierząt ciągle przybywało.
Interwencja za interwencją i w końcu, w asyście policji udało nam się wejść.
Mieszkanie 50 metrów i 37 zwierząt. Koty brodząc we własnych odchodach, mieszkały w maleńkiej łazience. Psy posegregowane w pokojach. 8 z nich nigdy nie wyszła na spacer, świat oglądały tylko przez okno, a niektóre również przez kraty klatki. Chomiki „uratowane” ze sklepu zoologicznego, upchnięte w maleńkich pudełkach. Smrodu i brudu opisać się nie da, ale nawet policjanci nie wytrzymywali.
Boccaccio pisał o śmierci, że jest piękną przyjaciółką, która nikogo nie zawiedzie. Gdybyśmy nie odebrali tych zwierząt, pewnie szły by w jej objęcia bez żalu. Dzisiaj są w naszym schronisku i mamy szansę poprawić ich los. Koty są w słabej kondycji żywieniowej, część wymaga leczenia. Psy nie mają szczepień, są słabo z socjalizowane. Wszystkie zwierzaki są objęte kwarantanną. Na dzień dzisiejszy żadne z nich nie ma szansy na znalezienie dobrego domu. Złożyliśmy doniesienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami i wierzymy, że wymiar sprawiedliwości stanie na wysokości zadania.
Nasza fundacja prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt w Ostródzie. Przebywa w nim łącznie 350 psów i kotów. Przy takiej ilości podopiecznych liczy się każdy grosz. Dodatkowe 37 zwierząt odebranych tylko z jednej interwencji to dla fundacji bardzo duże obciążenie. Przez 9 lat działalności ocaliliśmy z Wami wiele istnień. Dziś jeszcze raz prosimy Was z całego serca o wsparcie. Prosimy o pomoc w pokryciu kosztów leczenia, zakupu wysokiej jakości karmy, sterylizacji i czipowaniu tych 37 nieszczęść, aby i One miały szansę na lepsze życie i normalny dom.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *